пятница, 21 ноября 2014 г.

Міський голова Руслан Майструк про спорт, здоровий образ життя та відновлення стадіону в Тетієві


В Тетієві спорт ніколи не був на останньому місці. Особливо всі пам'ятають відношення до спорту в часи "совєтів": спортивні нормативи, величезна кількість спортивних секцій, змагання міські, районні, обласні, пропагандування стилю "комсомолка, спортсменка" серед жінок, а хлопці замість перекурів виходили на перервах на турніки та футбол, а під час перегляду трансляції "олімпійських ігор" здається, що вимирало все місто. Отакі були часи. Але це одне з небагатьох досягнень "совкової" держави. Тут звісно в ряду экс-власників червоного паспорту з'явиться бажання кинуть в мене тапком, але...

Ми все таки говоримо про спорт, про спорт в нашому місті Тетієві. Адже після здобуття декларативної незалежності, здавалося весь спорт в Тетієві накрився "мідним тазіком". Звісно в перші роки під впливом відеосалонів, після перегляду фільмів з Сільвестром Сталоне, Арнольдом Шварценегером, Джекі Чаном, школярі помчали в підвальні спортзали, а потім із завзяттям використовували свої уміння в безславні 90-ї. Здається на певний час, хлопці з бритими головами і в спортивних костюмах "Адідас" асоціювалися зовсім не з спортом і від них намагалися триматися подалі.

Але все змінюється, і вже зараз нове покоління проходить до того, що здоровий образ життя і заняття спортом це не тільки корисно, а ще й модно і прибутково. Популяризація спорту і здорового образу життя - ось що може змінити наше місто і жителів міста. І сьогодні про спорт ми поговоримо з мером Тетієва Русланом Майструком. Адже за 4 роки йому здається вдалося зробити неможливе в розвитку спорту в місті: в місті проходить щорічний відкритий Чемпіонат по карате (кіокушинкай та фулконтакт) представники Тетіївщини входять до національної збірної України по біатлону, в цьому році відбувся перший "Патріотичний тетіївський пробіг" і незважаючи на відсутність фінансування з боку держави - відновлено футбольне поле на стадіоні "Колос".

Руслан, наскільки важливим є для вас особисто спорт?

Я з дитинства люблю спорт. В школі займався в секціях футболу, вільної боротьби та тенісу. Потім, навчаючись в університеті, почав надавати перевагу важкій атлетиці, приймав участь в змаганнях з гирьового виду спорту, але також продовжував займатись футболом. Після закінчення університету я був на стажуванні в Великобританії, де мені пощастили пограти за футбольну команду міста "Колчестер", що входила до четвертого дивизіону країни. Що найбільше вразило в Великобританії, так це те, що спортом займаються всі: від наймолодших до найстаріших. І тоді я дав собі слово, що буду докладати максимальних зусиль, щоб мої діти і діти нашого району були зайняті в спорті.

Що ви робили для розвитку спорту як житель міста до посади мера?

Будучи виконавчим директором компанії "ТАК-АГРО", я підтримував футбольну команду Степового, а також футбольну команду Тетієва.

Тобто футбол залишився улюбленим видом спорту?

Так.

В якому стані був спорт в місті, коли вас вибрали міським головою Тетієва?

Спорт бажав і навіть вимагав кращого розвитку. Мене дуже турбувало, наскільки багато часу діти проводять за комп'ютером та телевізором. Бажання батьків відволікти дітей від вулиці, загнало їх в віртуальний світ, а це не менша шкода ніж наркотики чи алкоголь. Про яку здорову націю ми можемо говорити, якщо найважче, що вони підіймають  - це ноутбук чи планшет, а всі вправи зводяться до руху мишкою.

Я знаю, що в місті є секція карате, а також проводиться відкритий Чемпіонат центрального регіону по карате. А з чого все починалося?

Все почалося з того, що у тренера Красилівського Віталія Михайловича було бажання тренувати дітей, а в мене мета відтягнути дітей від комп'ютера. І таким чином в Тетієві, на базі другої школи з'явилася секція карате. Вже в перший рік нам вдалося успішно провести Турнір центрального регіону на кубок мера Тетієва.

На сьогодні таких чемпіонатів проведено вже п'ять. В секції карате займається близько 80 хлопців та дівчат, вони показують високі результати, зокрема на Чемпіонаті України також. В цьому році тетіївчани приймали участь в міжнародному турнірі в Польщі, де також показали високі результати і отримали призові місця.

Також в цьому році, ми з тренером Красилівським Віталієм Михайловичем, вирішили заснувати всеукраїнську Федерацію фулконтакт карате , що власне і зробили. Це дасть можливість виступати в різних всеукраїнських і міжнародних змаганнях, вже від нашої місцевої федерації.

Ви є також засновником та віце-президентом федерації біатлону Київської області? Які досягнення? Які плани?

Так. Вже три роки як співзасновник Федерації біатлону Київської області. На сьогодні за Тетіїв виступають такі спортсмени, як Олександр Мор’єв, Олександр Жирний, Дмитро Русінов, Олексій Семаков, Надія Бєлкіна. Серед наших спортсменів є переможці та призери Чемпіонату України, учасники Олімпійських Ігор. Всього в секції біатлону займається більше 100 хлопців та дівчат, і це є досить популярним видом спорту на сьогодні в нашому районі.

Стосовно планів, то вони амбітні. Хочеться відновити базу по біатлону, що знаходиться в приміщенні колишнього садочку "Ромашка" і її вже на сьогодні передали з області у власність тетіївської громади. Сподіваюсь що протягом 2015 року це буде втілено в життя.

Найбільша мрія - побудова стадіону для біатлону та всієї для цього необхідної інфраструктури і навіть в новому генплані виділене місце, під його забудову. Така база може і повинна стати тренувальною базою для наших спортсменів, збірної України, а також місцем для проведення літнього Чемпіонату України, а той і Європи з біатлону.

Це дасть можливість розвитку міста, збільшить надходження в бюджет, адже це може бути також базою відпочинку, де кожен бажаючий може покататись на ролерах, сноуборді, лижах. Влітку там буде лижо-ролерна траса протяжністю близько 2 км.

Я знаю, що в місті також з'явився такий не дуже поширений вид спорту, як гребля на байдарках. Що спричинило розвиток саме такого виду спорту?

За три роки в нас вже є Чемпіонка України з греблі на байдарках і призери чемпіонату України. Це завдяки тому, що в нас з'явився тренер достаньо високого рівня Фандіков Сергій Петровия, який був спеціально для цього запрошений в місто. Цей спорт вже набуває популярності, дуже багато бажаючих записуються на секцію і тому такі секції будуть відкриватись і в деяких селах району.

Ще один вид спорту - спортивно-бальні танці. 
Тренерами секції є Тимчук Тетяна Василівна та її син. На цій секції займається чимало діточок. Спортсмени тренуються в будинку дитячої творчості. Також мають високі результати в різних змаганнях та чемпіонатах.

В чому секрет високих досягнень в спорті серед тетіївчан?

Особливого секрету немає. Професійні тренери, бажання дітей, підтримка меценатів і федерацій. Все разом мабуть і є ключем до успіху. Ну і звісно потрібно мати гарну тренувальну базу.

А що відносно тих жителів, які не хочуть досягати високих результатів в спорті, приймати участь в змаганнях, чемпіонатах і взагалі ставити високу ставку саме на спорт. Що конкретно робиться для популяризації спорту та здорового образу життя? Чим зайняти себе людям, які прийшли з роботи чи на вихідні дні, замість того щоб відлежувати боки на дивані?

Ще відразу, прийшовши на пост міського голови, мені хотілося щось зробити для жителів Тетіївщини саме в спортивному напрямку. Тим паче, що вже давно була ідея створити спортивний центр, але ніхто не наважувався її реалізувати. Ми прийняли участь у конкурсі Фонду сприяння місцевим органам самоврядування і наш проект "Креатив" виграв цей конкурс. "Креатив" -  це справжній спортивний центр. Там є різні тренажери: для важкої атлетики, бігові доріжки, велотренажери і т.д. Є зал для тенісу, проходять заняття фітнесом, навчають східним танцям.

Тобто, кожен житель може знайти собі вид спорту по душі. Але ми не хочемо на цьому зупинятися і плануємо відкрити в приміщенні колишнього кінотеатру зали для таких видів спорту, як волейбол, гандбол, міні-футбол а також зал для бойових мистецтв.

В цьому році ми  започаткували гарну і корисну традицію і провели перший "Тетіївський патріотичний пробіг" в центрі міста.

Місто обговорює нове футбольне поле на стадіоні "Колос"...

Так. Повністю відновлене футбольне поле на стадіоні "Колос", на полі укладено рулонний газон, поле облаштоване сучасною системо автоматичного поливу. При чому головним досягненням є те, що відновлене воно завдяки коштам тетіївчан та благодійного фонду "Руслана Голуба", навіть укладкою газону займалися волонтери.

Держказначейство протягом довгого періоду не проводило платежі. Єдине, що вдалося зробити майже два роки тому - це систему автоматичного поливу на стадіоні, на що було витрачено 164 тис.грн, а також придбати для обслуговування футбольного поля тракторець Husvarna.

Які можливості відкриваються з новим футбольним полем, адже фактично це поле по стандартам прем’єр-ліги?

Тепер на футбольному полі стадіону "Колос" можуть проходити матчі обласного формату. Ми хочемо і будемо активно працювати, щоб на цьому полі відбувалися фінальні футбольні матчі Київської області, адже це на зовсім інший рівень підніме футбол Тетіївщини.

Дуже багато вже зроблено вами для спорту міста, сподіваюсь, що плани є не менш амбітними?

Планів у мене особисто багато, не вистачає годин в добі. Найперше в наступному році ми продовжимо займатися відновленням стадіону "Колос". В планах: волейбольна та гандбольна площадка, тенісний корт, поле для міні-футболу, антивандальні силові тренажери, реконструкція приміщення стадіону "Колос" та  трибуни для  глядачів з пластиковими сидіннями.  Адже коли стадіон виглядає гарно, то хочеться на нього і ходити і займатися спортом. І таким чином теж популяризується спорт і здоровий образ життя.

Що б ви хотіли сказати читачам, щоб змотивувати їх встати з диванів і хоча б вийти для початку на пробіжку на стадіон чи зробити зарядку?

Я хочу, щоб наші громадяни зрозуміли, що їх здоров'я в їхніх руках. Виділяючи  30-40 хвилин занять спортом протягом дня, вони не тільки стануть міцнішими фізично, але й загартують свій імунітет та дух, стануть прикладом для своїх дітей та рідних. Пам’ятайте - немає нічого не можливого, потрібно просто встати і почати!

Розмовляла Альона Коцеруба

Комментариев нет :

Отправить комментарий